• Logo_100
 • Kontaktujte nás
  tel: +420 608 784 951
  info@dmgmedical.eu

 • Môj profil
 • 1 ks
  za 47.20,- €
 Platobná brána ComGate
ComGateVolné místo
MasterCardVisa
Česká spořitelnaČSOB
ERAFio banka
Komerční bankamBank
MonetaRaiffeisen BANK
SberbankUniCredit Bank
Slovenská sporitelňaTatraBanka
VÚB Banka
Potravinový doplněk

Speciální metodou dvojité extrakce získaný výtažek z 12měsíční Duanwood Red Reishi. Obsah polysacharidů víc než 40 % a triterpenoidů víc než 4 % zajišťuje vysokou účinnost produktu.

Reishi (lat. Ganoderma lucidum) česky lesklokorka lesklá

Každodenní konzumace DuanWood Reishi všeobecně přispívá k udržení dobrého stavu organizmu. Je jedním z nejoceňovanějších produktů TCM. V překladu znamená „božská houba“. Využívá se již více jak 4 000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře.

Duanwood Red Reishi

je výtažek z houby Ganoderma lucidum, obsahující polysacharidy, adenosin, triterpenoidy a proteiny. Extrakt se získává z jednoleté červené houby – tato odrůda Reishi je pěstovaná na dlouhých dubových kmenech po dobu 12 měsíců v čisté přírodě horského masívu Wuyi na severozápadě Číny. Tato oblast je od roku 1999 pod ochranou UNESCO. Jedná o oblast nedotčenou civilizací, se specifickým klimatem.

Di Tao koncept

Di Tao znamená „autentický zdroj“. V Asii hraje koncept Di Tao zásadní roli. Každá bylina roste nejlépe v určité oblasti. Tyto oblasti, které jsou potvrzeny tradicí i vědeckými výzkumy se nazývají Di Tao. SuperionHerbs používá ve svých produktech výhradně Reishi z Di Tao regionu – horský masiv Wuyi, oblast vysokých hor vzdálená od civilizace. Plantáže Reishi leží v pruhu mezi horskými lesy a vrcholky hor. Jediným zdrojem vláhy jsou tak deště a horská vlhkost. Je zde čistý vzduch, neposkrvněná půda a neexistuje zde žádné znečištění. Reishi se zde pěstuje tradičním způsobem na dlouhých dřevěných kmenech dubů po dobu 12 měsíců. Tato Reishi se nazývá Duanwood Red Reishi.

REiSHI - vlastnosti

CERTIFIKÁT COACERTIFIKÁT COA

Duanwood-Reishi-Extrakt-COA

CERTIFIKÁT COA

Kvalita extraktu

 • 100% Duanwood Red Reishi
 • bez přídatných látek, konzervantů
 • vysoký obsah účinných látek více než 40 % polysacharidů a 4 % triterpenoidů
CERTIFIKÁT COA

Standardy zpracování

 • testováno v německé laboratoři Agrolab
 • certifikace IFS food, ISO 9001, HACCP
 • rostlinné tobolky
CERTIFIKÁT COA

TCM charakteristika

 • teplota – neutrální
 • chuť – sladká a lehce hořká
 • tropismus

Kvalita produktu

Organicky pěstované

Organicky pěstované

Houby jsou pěstované v přirozeném prostředí na dřevěných kmenech. Kvalita takových hub odpovídá houbám divoce rostoucím resp. je převyšuje, protože díky kontrole faktorů ovlivňujících růst lze docílit optimálního obsahu účinných látek. V případě Ganodermy se jedná o Duanwood Red Reishi.
Dvojitá extrakce

Dvojitá extrakce

Dvojitá extrakce zajišťuje vysoký obsah účinných látek. Procentuelní podíl polysacharidů a triterpenů je zásadní pro účinnost produktu. Díky tomu, že je výchozí surovina pěstovaná organicky a vysoké jakosti, lze dvojitou extrakcí docílit výsledný produkt mimořádné kvality a účinnosti.
Optimální koncentrace
 • Produkty používají lékaři i odborníci praktikující tradiční čínskou medicínu.
 • Houby, které jsou pěstované tradičním způsobem na dřevěných kmenech.
 • Používáme vysoce standardizované extrakty s ideálním poměrem účinných látek.
  U medicinálních hub je to 40 % psch. a 4 % tritepenoidů.
 • Tento poměr zajišťuje maximální účinnost a přítomnost celého spektra účinných látek tak, jak jsou v přítomny v surové houbě.
 • Nepoužíváme žádná plniva, pojiva, barviva, konzervanty ani pomocné látky. Pouze 100% čisté extrakty.
 • Kvalita všech extraktů se testuje a všechny produkty mají certifikáty.
 • Čistotu a kvalitu extraktů opakovaně kontrolují i příslušné orgány státní správy.
 • Jsou použité pouze rostlinné tobolky.

Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých medicinálních houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Speciální metodou dvojité extrakce získaný výtažek z Duanwood Red Reishi

Obsah polysacharidů min. 40 %
Obsah triterpenoidů min. 4 %

Balení: 90 kapslí x 500 mg tj. 45 g
(balení vystačí na 3 měsíce užívání)

Reishi dávkování:

První týden: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní.
Od druhého týdne: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní a 1 kapsle odpoledne mezi jídly.
Kapsle je nejlépe zapít vlažnou nebo teplou tekutinou.

Vhodné doplnit užíváním 100% Reishi spórového prášku.

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

Betaglukany v Reishi

(1>3)(1>6) beta-D-glukany, které jsou součástí polysacharidové frakce jsou hlavními bioaktivními složkami reishi.
Pozor - všechny betaglukany jsou polysacharidy, ale ne všechny polysacharidy jsou betaglukany!
Zvyšováním procenta polysacharidů v extraktu proto, nelze vytvořit čistý betaglukan.
Moderní extrakcí kvalitní výchozí suroviny z přirozeně pěstovaných hub (Duanwood Reishi) je vždy poměr všech účiných látek zachován a nedochází ke zvyšování jedné složky na úkor jiné.
Přirozeně pěstované houby se nazývají Duanwood Reishi. Charakter a kvalita takové houby se tříbí těžkostmi při růstu. Takto kvalitní plodnice v dospělosti obsahuje vyšší množství polysacharidů než houby pěstované rychleně. Extrakcí takto kvalitní houby Reishi se zvyšuje množství všech účinných látek - tedy celého spektra - ve výsledném extraktu. Pokud je totiž houba pěstovaná přirozeným způsobem - tak jak roste v přírodě - má přirozeně vysoký obsah v celém spektru účinných látek.

Výzkum ukazuje, že glukany působí především na imunitní systém, který uvádějí do rovnováhy. Horkovodní extrakty obsahují biologicky dostupné polysacharidy. V závislosti na kvalitě suroviny a metodě extrakce lze dosáhnout až 50% podílu polysacharidů.

Teutická účinnost

Terapeutická účinnost extraktu je úměrná kvalitě výchozí suroviny, a tomu odpovídajícímu množství účinných látek. Tvrzení, že nižší procento účiných látek má vyšší účinnost je nesmysl.
Kromě již uvedených byly izolovány také polysacharidy vázané na proteiny a peptidy (proteoglykany, peptidoglykany, glykopeptidy atd.). Tyto konkrétní bioaktivní látky se nacházejí pouze v přípravku z reishi vyrobeném dvojitou extrakcí.

Za zmínku stojí zjištění, že reishi obsahuje více bioaktivních polysacharidů nerozpustných ve vodě než polysacharidů, které jsou ve vodě rozpustné.
To znovu dokazuje význam dvojité extrakce – jedině spojení etanolové a horkovodní extrakce (v rámci několikafázového procesu) může zaručit přítomnost všech bioaktivních látek – rozpustných i nerozpustných.
Protinádorové a imunomodulační účinky betaglukanů i vázaných polysacharidů jsou předmětem vědeckého výzkumu již od roku 1957.

Triterpeny

Terpeny jsou známé svými protizánětlivými, protinádorovými, protiinfekčními (např. i proti HIV či herpetickým virům), antioxidačními i hypolipidemickými účinky, příliš nestimulují imunitní systém, jsou v mnoha rostlinách, např. i v gingku a ženšenu.

Podtřídou terpenů jsou triterpeny a rostliny je syntetizují během svého růstu a vývoje. I proto jsou v různých stadiích vývoje rozdílné koncentrace různých triterpenů. Tyto látky dávají rostlinám mírně nahořklou chuť. Triterpeny v Reishi mají základ v lanostanu, což je metabolit lanosterolu, který vzniká ze skvalenu. Triterpeny se z Reishi extrahují nejčastěji v methanolu, etanolu atd. V extraktech bylo již nalezno více než 50 unikátních sloučenin, mezi nimi i ganoderická a ludicenická kyselina, dále pak ganoderoly, ganoderal, ganoderioly, ganoderony a kyselina ganodermická.

Za jeden z nejsilnějších triterpenů je považována kyselina ganoderická X, která je velmi účinná v zabíjení rakovinných buněk. Ganoderická kyselina B a D pak má krevní tlak snižující účinky. Triterpeny jsou také schopné potlačovat infekce.

Přehled produktů dle obsahu triterpenů

V našich produktech z Reishi používáme extrakty standartizované na různé množství triterpenů pro různé terapeutické účely:
Duanwood Red Reishi Extrakt 40% polysacharidů 4% triterpenů
Triterpen Max 20% triterprenů 10% polysacharidů
Duanwood Red Reishi Spórový prášek 2% triterpenů

Z Reishi bylo doposud izolováno cca 200 různých polysacharidů. Polysacharidy mají mnoho účinků, jsou popsány imunitu posilující (zvyšují počty imunitních buněk, jejich aktivitu…), protizánětlivé (zvláště ve vyšších koncentracích), hypoglykemizující, protivředové, protirakovinné, antioxidační, protivirové aj.
Glykoproteiny jsou pak úspěšné v boji proti virům a také jsou imunomodulátory. Není možné opomenout, že jsou efektivní v ničení rakovinných buněk.
V Reishi nacházíme ve vodě rozpustné a vstřebatelné polysacharidy, kam patří i beta glukany (beta-1-3 a beta-1-6-D glukany, dále jsou v Reishi i ganoderany A, B, C), či ve vodě nerozpustné a nevstřebatelné, např. chitin.

Přehled produktů dle obsahu polysacharidů

SuperionHerbs používá v produktech z Reishi extrakty standartizované na různé množství polysacharidů pro různé terapeutické účely:
Duanwood Red Reishi Extrakt 40% polysacharidů 4% triterpenů
Tritepen Max 20% Triterpenů 10% polysacharidů
Duanwood Red Reishi Spórový prášek 3% polysacharidů 2% triterpenů

Terapeutická účinnost

Přirozeně pěstované houby se nazývají Duanwood Reishi. Charakter a kvalita takové houby se tříbí těžkostmi při růstu. Takto kvalitní plodnice v dospělosti obsahuje vyšší množství polysacharidů než houby pěstované rychleně.
Extrakcí takto kvalitní houby Reishi se zvyšuje množství všech účinných látek - tedy celého spektra - ve výsledném extraktu.
Pokud je totiž houba pěstovaná přirozeným způsobem - tak jak roste v přírodě - má přirozeně vysoký obsah v celém spektru účinných látek.

V závislosti na kvalitě suroviny a metodě extrakce lze dosáhnout až 50% podílu polysacharidů. Terapeutická účinnost extraktu je úměrná kvalitě výchozí suroviny, a tomu odpovídajícímu množství účinných látek - polysacharidů (v celém spektru) a triterpenů.
Tvrzení, že nižší procento účiných látek má vyšší účinnost je nesmysl.
Za zmínku stojí zjištění, že reishi obsahuje více bioaktivních polysacharidů nerozpustných ve vodě než polysacharidů, které jsou ve vodě rozpustné.
To znovu dokazuje význam dvojité extrakce – jedině spojení etanolové a horkovodní extrakce (v rámci několikafázového procesu) může zaručit přítomnost všech bioaktivních látek – rozpustných i nerozpustných.
Protinádorové a imunomodulační účinky betaglukanů i vázaných polysacharidů jsou předmětem vědeckého výzkumu již od roku 1957.

Plodnice

Plodnice je nadzemní „orgán“ houby, jehož hlavním úkolem je rozmnožování. Plodnice vyrůstají z mycelia nad zemský povrch. Doba růstu divoké Reishi trvá z mycelia až do období dospělosti kdy vystřeluje spórový prášek - 10-12 měsíců.
Reishi tak po dlouhou dobu čerpá živiny z kmene a půdy a je vystavena těžkostem růstu a okolního prostředí. Díky tomu získává svoje schopnosti, které jsou někdy označovány za magické.
Duanwood Reishi je pěstovaná tak, jako by rostla ve svém přirozeném prostředí, na kmenech po dobu 11 měsíců. Díky tomu má plné a vyvážené spektrum účiných látek a vysokou terapeutickou účinnost.

Proteiny v Reishi

Proteiny neboli bílkoviny jsou důležitou součástí hub a mají velké množství pozitivních účinků na zdraví. Nejznámější bílkovinou izolavenou z mycelia Reishi je Ling Zhi-8 (LZ-8).
Další bílkoviny v Reishi jsou různé druhy lektinů.

Proteiny v Reishi stimulují účinně buňky imunitního systému, posilují jejich množení, působí protirakovinně a antioxidačně.
Reishi též obsahuje velké množství aminokyselin a enyzmů. Enzym metaloproteáza štěpí mezibuněčnou hmoty a prodlužují čas srážlivosti. Enzym galaktosidáza zase pomáhá rozkládat laktózu.

Ganoderická kyselina A

Ganoderická kyselina A je považována za jeden z nejsilnějších triterpenů a je velmi účinná v zabíjení rakovinných buněk. Má také schopnost snižovat krevní tlak a potlačovat infekce.
Největší množství ganoderické kyseliny A se nachází v pileu Reishi což je horní částí plodnice (sporokarpu) kde se tvoří spór.
Reishi sporový prášek

Spora je mikroskopická částice schopná vyklíčit v dospělého jedince, aniž by musela splynout s nějakou jinou buňkou. U hub může být jednobuněčná nebo i vícebuněčná. Slouží k šíření houby na jiná stanoviště. Spóry jsou produkovány horní části plodnice - sporokarpu.
Reishi vytváří spóry ve velmi krátkém období v poslední fázi růstu a doslova je vystřeluje do okolí. Houby je proto nutné přikrýt papírovými "kloboučky" a takto zachycený sporový prášek se sklidí a pomocí speciální ultrasonické technologie se za studena dezintegruje.
Tím se dosahuje vysoké využitelnosti pro lidský organizmus.

Dezintergovaný sporový prášek má vysokou vstřebatelnost a je bohatý na nukleosidy jako adenin, adenosin, uracil, uridin atd. Adenosin např. snižuje shlukování krevních destiček, tedy tvorbu krevních zátek (trombů), reguluje též krevní tlak a podává se při srdečních arytmiích.

Z 50 kilogramu hub se získá asi 1 kg sporového prášku. Z hlediska TCM obsahuje spór Reishi kvalitu JING esence v maximální míře. V Asii je proto některými lékaři považován za účinejší než extrakt. Je zhruba 70x účinější než samotné tělo houby.
Pro maximální terapeutický účinek se doporučuje užívání Reishi sporu společně z extraktem z Reishi.Duanwood Red Reishi v jedenáctém měsíci růstu vystřeluje spór.


Zdroj:Department of Pharmacognosy, Graduate School of Pharmaceutical Sciences, Kyushu University, Higashi-ku, Fukuoka, Japan.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)